Aktualności ˇ Galeria zdjęćTuesday, June 18, 2024
Logo
Nawigacja
Aktualności
O nas
Kontakt
Imprezy
Nasze wydawnictwa
Galeria zdjęć
Ciekawostki z regionu
Zamówienia
Ogłoszenia
Rady praktyczne
Forum

Wycieczki dla seniorów i osób niepełnosprawnych
Wydawnictwo JP

Wydawnictwo JP
Poznaj Kielce dotykiem

Ścieżka turystyczna po Kielcach dla osób niepełnosprawnych
Pole biwakowe w Chęcinach

Pole biwakowe pod zamkiem 604 214 778
.
.
Polecamy
Kopalnie miedzianogórskie

POLECAMY Kopalnie miedzianogórskie
Marmury
zabytkinauboczu.pl
Muzeum Samochodu Papieskiego
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
O nas
ZARZĄD STOWARZYSZENIA

Prezes - Ryszard Garus
v-ce Prezes - Krzysztof Zawada
v-ce Prezes- Jacek Skrzypczak
sekretarz - Edyta Jarząbek
skarbnik - Jadwiga Sowa
członek Zarządu - Jerzy Kowalczyk
członek Zarządu - Zbigniew Gątek
członek Zarządu - Zbigniew Tyczyński
członek Zarządu - Leszek Żmijewski
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący - Krzysztof Berent
członek - Grażyna Placek
członek- Włodzimierz Szczałuba

Administrator strony internetowej - Paweł Król

Statut Stowarzyszenia >>>>

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Cele naszego Stowarzyszenia zawarte są w Statucie. Są one różnorodne i jest ich wiele. Wiemy, że wszystkich w krótkim czasie nie da się zrealizować. Jednak by nie zmieniać ciągle statutu co jest praco- i czasochłonne założyliśmy je sobie w szerszym wymiarze.

W pierwszym roku chcemy sprawdzić swoje możliwości działania. Jednocześnie jest to okres „stażowy”, gdyż organizatorzy konkursów dla organizacji i stowarzyszeń pozarządowych wymagają rocznego bilansu i sprawozdania z działalności. Dlatego też w obecnym 2008 roku prowadzimy działalność głównie wśród członków i sympatyków Stowarzyszenia. Dla chętnych organizowane są comiesięczne wycieczki piesze, a w okresie maj – wrzesień także wyprawy rowerowe. W trakcie ich trwania chcemy dogłębnie poznać pod względem krajoznawczym wycinek terenu przez który prowadzą trasy.

Jesteśmy także otwarci na organizację wspólnych imprez krajoznawczo-turystyczno-rekreacyjnych z instytucjami, organizacjami, szkołami, itp. Możemy pomóc w ułożeniu programu, poprowadzić trasy, przygotować regulaminy, zorganizować wycieczkę. Oddajemy do dyspozycji doświadczoną kadrę krajoznawców i organizatorów imprez. Nadmieniamy, że w naszych szeregach są znani przewodnicy, przodownicy turystyki kwalifikowanej (pieszej, górskiej, narciarskiej, rowerowej, kajakowej) i instruktorzy rekreacji. Dodatkowym atutem są członkowie Stowarzyszenia pochodzący z różnych rejonów naszego województwa, którzy będąc pasjonatami swoich „małych ojczyzn” doskonale potrafią je Państwu zaprezentować.

Wśród naszych członków jest kilkunastu autorów przewodników turystycznych i opracowań krajoznawczych po naszym województwie. W oparciu o współpracę ze znaną z regionalnych wydawnictw Agencję „JP” Kielce (użyczyła nam ona swego lokalu) możemy podjąć się opracowania przewodników, map i innych wydawnictw, zarówno nisko- jak i wielonakładowych. Jesteśmy w stanie zapewnić pełną ofertę wydawniczą - od projektu, napisania tekstów, dostarczenia zdjęć, po druk. Przy ciekawych Państwa pracach jesteśmy gotowi wesprzeć je finansowo. Nie bez znaczenia jest możliwość szerokiej dystrybucji tych publikacji na terenie południowej Polski. O doświadczeniu w tym zakresie naszych członków świadczą wydawnictwa opracowane przez nich dla Lokalnych Grup Działania.

Wykonaliśmy dla nich mapy: „Dorzecze Bobrzy”, „Ziemia Daleszycko-Rakowska”, „Gmina Brody”; książki: „Kopalnie Miedzianogórskie”, i „Monografię etnograficzno-historyczną gminy Masłów”; foldery po gminach: Nowa Słupia i Włoszczowa.

W tym roku wydamy własnym sumptem minimum dwie pozycje książkowe – okazały wybór wierszy o znanych i zasłużonych postaciach regionu świętokrzyskiego oraz z okazji 90-lecia odzyskania niepodległości spisywane na bieżąco wspomnienia kieleckiego harcerza – uczestnika wojny 1920 r. W maju br. wydaliśmy folder o kościele św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach. Swą pomocą możemy także służyć przy projektowaniu i wyznakowaniu szlaków turystycznych. Członkowie Stowarzyszenia mają w tej dziedzinie kilkudziesięcioletnie doświadczenie. W ciągu dwóch ostatnich lat zaprojektowali (jeszcze jako osoby fizyczne) dwa najdłuższe szlaki rowerowe w województwie: architektury obronnej o dł. 500,5 km i po miejscach związanych z sanktuariami i otoczonymi kultem religijnym obrazami, o dł. 575 km i wykonali na nich większość prac znakarskich. W 2007 r. byliśmy projektantami i wykonawcami szlaków rowerowych, wyprowadzających ze ścieżek rowerowych w Kielcach do gmin: Chęciny, Miedziana Góra, Piekoszów i Sitkówka-Nowiny.

Zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje, zarówno wydawnicze jak też organizacji imprez i wycieczek o poszerzonym programie krajoznawczym.

Copyright © 2007

3517757 Unikalnych wizyt
Informacja o cookies - WAŻNE !!!